سناریو
سناریو شخصی‌تان را آماده کنید!
جولای 1, 2018
هدف‌های فروش
هدف‌های فروش
جولای 1, 2018
فروش پرقدرت

فروش پرقدرت

فروش پرقدرت

با تمام وجود فروش کنید!

فروشندگان بزرگ به شرکت‌های خود اعتقاد دارند. کالاها و خدمات خود را باور دارند. به مشتریان خود هم اعتقاد دارند و از همه این‌ها مهم‌تر، خودشان و توانمندی‌هایشان را باور می‌کنند. می‌دانند که می‌توانند به موفّقیت برسند.

 

انتقال اشتیاق در فروش پرقدرت؟

میزان اعتقاد شما به ارزش کالا یا خدمتی که در بازار ارائه می‌کنید، روی توانایی شما برای جلب کردن مشتریان به اینکه کالا یا خدمت خوبی دریافت می‌کنند، اثر می‌گذارد.

هرچه دربارۀ کالایی که می‌فروشید مجاب‌تر و متقاعد‌تر باشید، اشتیاق شما مسری تر می‌شود و مشتریانتان بیشتر احساس می‌کنند که باید برای خرید آن اقدام کنند.علاقه نشان دادن به مشتریان برای موفّقیت فروش ضرورت دارد چرا که انسان‌ها در هر کاری که می‌کنند و هر حرفی که می‌زنند احساسی عمل می‌کنند. هرچه کارتان را بیشتر دوست بدارید، توجّه و علاقۀ‌تان به دیگران بیشتر می‌شود. حتما شما هم شنیده‌اید که می‌گویند:

توجّه شما به مشتری بیشتر از اطلاعاتتان برایش ارزش دارد.

تعهد شما نسبت به شرکت و محصولتان موجب علاقۀ بیشتر نسبت به مشتری می‌شود و هرچه این علاقه بیشتر باشد، بیشتر می‌خواهید به آ‌ن‌ها کمک کنید تا تصمیم مناسبی برای خرید کردن بگیرند.

از آن‌جایی که به هرچیزی بیشتر فکر کنید همان می‌شوید، باید عبارت (کارم را دوست دارم) را تکرار کنید. هرچه بیشتر این عبارت را تحویل خودتان بدهید، به فروشندۀ بهتری تبدیل می‌شوید و بیشتر از فعالیت‌های فروش پرقدرت خود لذّت می‌برید. مثبت بودن و تعهد و عشق به شغلتان را نه تنها برای خود که به همکارانتان هم توصیه و یادآوری کنید.  هرچه از کارتان بیشتر لذّت ببرید، کارتان را بهتر انجام می‌دهید و نسبت به مشتریانتان متعهدتر می‌گردید. هرچه تیمتان متهعد‌تر و باانگیزه تر عمل کند نتایج بهتر و چشمگیرتری خواهید داشت.  این گونه فروش کردن برایتان ساده‌تر و باز هم ساده‌تر می‌شود.

مشتری می‌خواهد از شما و تیمتان خرید کند و به دوستانش نیز توصیه کند در صورتی که احساس کند شما شغلتان را دوس داشته و برای مشتری تلاش می‌کنید.

فروشندگان برتر می‌توانند مدیران نمونه‌ای باشند و افراد تیم خود را به درستی هدایت کرده و در مسیر موفقیت تیم حرکت کنند.

راهکاری جدید برای مدیران موفق: 

امروزه بیشتر سازمان‌ها روش سازگار کردن انسان با کار را رها کرده و سعی در انطباق مشاغل با انسان‌ها می‌کنند. به این ترتیب که شیوۀ انجام کارها انعطاف پذیر شده است و محیط کاری بیشتر جواب‌گوی نیاز کارکنان است. در این راستا برای جذب افراد و درگیر کردن آن‌ها به کار، ایجاد موقعیتی که افراد بتوانند مسائل جدیدی را بیاموزند و رشد کنند هر لحظه بیشتر و بیشتر می‌شود. برای ایجاد چنین محیطی نیاز به استفاده از شیوۀ مدیریت نوینی است.

چالش های نوین مدیریتی خواستار مدیرانی است که:

 • راهنما باشند

 • آموزش بپذیرند

 • آموزش دهند

 • افراد را به سوی خلاقیت هدایت کنند

 • انگیزه‌ای ارزشمند در بین کارکنان ایجاد کنند

 

۹ معیاری که معمولاً افراد در شغل خود  به آن توجه می‌کنند:

 1. کار کردن برای مدیرانی کارا و لایق.

 2. در فکر پیشرفت تیم باشند.

 3. نتیجۀ کار خود را ببیند و از آن آگاه باشند.

 4. به آن‌ها مشاغل جالبی واگذار شود.

 5. از شغلشان اطلاعات کافی داشته باشند.

 6. نکته نظراتشان را به راحتی انتقال دهند.

 7. تلاش آن‌ها مورد توجه و قدردانی قرار گیرد.

 8. کار واگذار شده، مهارت‌های آن‌ها را به مبارزه بطلبد و مورد چالش واقع شوند.

 9. موقعیت‌هایی را برای کسب و بهینه سازی مهارت‌هایشان بیابند.

ثمربخش‌ترین عامل جذب کننده به فکر مردم بودن و تلاش و جدیّت داشتن برای رفاه آنان است. افرادی که فاقد این روحیات ارزنده بوده و پیوسته به فکر آسایش و راحتی خود هستند سزاواری مدیریت را ندارند.

 

بهترین شیوه این است که هر‌ مدیر مسلمان مدیریت و رهبری پیامبر اسلام (ص) را الگو قرار داده و تلاش کند همه‌ی رفتار‌های آن بزرگوار را در حد توانایی و قدرت در رفتار و کردار خود پیاده سازد،

واضح است هیچکسی بالفطره مدیر از مادر متولد نشده است و این انسان‌ها و محیط‌ها هستند که مدیران پر‌توان را می‌سازند و این مسئله قابل توجّه است که مدیر‌ها با تحمل مسائل و دشواری‌ها می‌توانند توان و قدرت  خود را در مدیریت بالا ببرند و به تدریج به مرحله‌ای که ملکۀ مدیریت نام دارد برسند.

 • اگر می‌خواهید احساس اشتیاق کنید، مشتاقانه عمل کنید. فرض را بر این بگذارید که کالا یا خدمت شما مرغوب‌ترین است. فرض را بر این بگذارید که قیمت مناسبی برای آن انتخاب شده است. با رعایت این نکات با مشتریان خود چگونه صحبت می‌کنید؟

فروش پرقدرت داشته باشید. تصور کنید از شما یک نوار ویدئویی گرفته‌اند و می‌خواهند به همۀ دنیا نشان دهند که شما بهترین فروشندۀ روی زمین هستید. چگونه با مشتریانتان رفتار می‌کنید؟

جوابتان هرچه هست، آن را در تمام ساعات روز رعایت کنید.

 • کدام برنامه و رفتار ها سبب می‌شود که از شما به‌عنوان یک مدیر موفق و متعهد یاد شود؟ کارکنان شما با کدام رفتار انگیزه ی بیشتری گرفته و تلاش مضاعفی برای فروش بیشتر و بهتر خواهند داشت؟ خود را به‌عنوان یک کارمند در نظر بگیرید و هر چیزی که از یک مدیر لایق انتظار می‌رود را شناسایی کنید، حالا همین نکات را در شیوۀ مدیریت خویش به کار بگیرید تا تیمی موفق، متعهد و با‌انگیزه در زمینۀ شغلی‌تان داشته باشید.

  وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.