اژدهای کومودو
استراتژی اژدهای کومودو (قسمت دوم)
جولای 9, 2018
استراتژی‌
استراتژی‌های بازاریابی (قسمت اول)
جولای 15, 2018
اژدهای کومودو

اژدهای کومودو

استراتژی کومودو – اژدهای کومودوی درونت را بشناس! (قسمت سوم)
تجویز راهکار (‌چگونه اژدهای درونم را مهار کنم؟)
۵- طالع‌بین باش و مهم‌ترین روز عُمرت را پیشگویی کن!
تمام کشورهای پیشرفته، همهٔ سازمان‌های پیشرو، کلیهٔ افراد موفق و قدرتمندان جهان، روز معجزه‌آسای زندگی خود را یافته‌اند و از همان «روز» نهایت استفاده را کرده‌اند و تمام موفقیت، سعادت و ثروت را در آن روز کلیدی، رقم زده‌اند. آیا شما مهم‌ترین روز زندگی خود را می‌شناسید؟
«امروز» را می‌گویم، آری همین امروز!
کل موفقیت‌ها در امروز رخ داده است و نه دیروز و فردا!
امــروزی باش! امــروزبان باش!
کومودوها در دیروز و فردا در کمین تو نشسته‌اند!
۶- اصلی‌ترین منبع تغذیه کومودوی درونت را نابود کن!
ریچارد بندلر (روان‌شناس برجستهٔ آمریکایی) سخت معتقد است که مهم‌ترین علت بیماریِ افسردگی، «تصویر کلّی ذهنی» است که فرد از زندگی و جهان پیرامون خودش می‌سازد.
بندلر می‌گوید: هر گاه مریض افسرده‌ای به من مراجعه می‌کند، قبل از هر کاری از او می‌خواهم که زندگی‌اش را مانند یک تابلوی نقاشی ترسیم کند. خاطرات کودکی، تجربه‌های نوجوانی، تحصیلات، کار، روابط اجتماعی، روابط عاطفی و… را به یاد آورده و یک تابلوی بزرگ از زندگانی‌اش را در ذهنش بسازد. در مرحلهٔ بعد از او می‌خواهم تا چند قدم به عقب برود و با فاصله به آن تصویر کلی که در برابر چشمانش است، نگاه کند!
ریچارد می‌گوید: در بیماران افسرده، این تصویر کلی، همیشه زشت و تیره است!
خب زمانی که یک تابلوی بزرگ و وحشتناک بر روی دیوار اصلی خانه نصب کرده‌اید و مدام در برابر چشمان شماست، چطور می‌توان هر لحظه آن را دید و دچار غم و اضطراب نشد؟
همهٔ انسان‌ها در زندگی‌شان رویدادهای تلخ‌وشیرین، خاطرات خوب‌وبد، نقاط ضعف‌وقوت و لحظات پیروزی‌وشکست دارند و فرق یک انسان ناامید، افسرده، رنجور و منفعل با یک آدم سازنده، امیدوار، مقتدر و فعال در همین تصویر ذهنی است که از خودمان داریم.
ضعیفان همیشه از درد می‌نالند و به رنج‌ها متمرکز می‌شوند و قدرتمندان قدرتمندانه سراغ درمان می‌روند و به راهکارها متمرکز می‌شوند!
درمانگر خویش شو و خودت را در تابلوی ذهنت، زیبا بکش.
استراتژی کومودو
وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.

 

استراتژی های بازاریابی را هم بخوانید.