انحصار
انحصار – استراتژی‌های بازاریابی (قسمت ششم)
جولای 16, 2018
درس
درس – هنگامی که درس لازم را آموختید!
جولای 17, 2018
موفقیت

موفقیت

موفقیت
چگونه می‌توانید از درون روز موفقی داشته باشید؟
  • چنان‌چه حتی یک‌چیز جدید در مورد خودتان بیاموزید، آن روز، روز موفقی خواهد بود.
  • چنان‌چه با موقعیت‌هایی که در زندگی‌تان پیش می‌آید و با اشخاصی که سر راه شما قرار می‌گیرند اندکی بهتر برخورد کنید، آن روز، روز موفقی خواهد بود.
  • چنان‌چه با خودتان و دیگران، اندکی مهربان‌تر و صبورتر باشید، آن روز، روز موفقی خواهد بود.
  • چنان‌چه کسی یا چیزی را بهتر درک کنید، آن روز، روز موفقی خواهد بود.
  • چنان‌چه در مقابل الگوهای رفتاری و فکری قدیمی مقاومت و به جای آن که از روی عادت به چنین الگوهایی پناه ببرید، الگوهای جدیدی در نظر بگیرید، آن روز، روز موفقی خواهد بود.
  • چنانچه علی‌رغم این حقیقت که کامل و بی‌عیب نیستید م معایب و ایرادهایی دارید همچنان خود را دوست داشته باشید و به خودتان عشق بورزید، آن روز، روز موفقی خواهد بود.
این روشی است بسیار مثبت و نیرومند برای نگرش به زندگی. به‌جای اینکه زندگی را مجموعه‌ای از آزمون‌های سخت و طاقت‌فرسا ببینیم که در بعضی از آن‌ها موفق و در برخی دیگر مردود خواهیم شد، چرا به زندگی به مثابه فرصتی برای رشد و تغییر ننگریم؟ در این‌صورت به‌جای روزهای بد روزهای خوب خواهیم داشت. ممکن است بعضی روزها بیشتر یا کمتر رشد کنید، اما همگی روزهای موفقی محسوب خواهند شد.
به خاطر سپردن این اصل، تفاوت بسیار بزرگی در زندگی شما می‌آفریند. از آن‌جا که خودم قبلا در زندگی همواره کمال‌گرا و موفقیت‌مدار بودم، فهرست‌هایی بلندبالا از بایدها و نبایدها داشتم و احساس موفقیت کردن و رضایت‌مندی در زندگی را برای خودم بسیار سخت و ناممکن کرده بودم. در نتیجه روزهای بد بسیار زیادی داشتم.؛ نه به این دلیل که اتفاق بدی افتاده بود بلکه به این دلیل که من هدف خود را در زندگانی درست تعریف نکرده بودم. به همین علت همواره قضاوت نادرستی در مورد خودم داشتم.
این اواخر هروقت که احساس می‌کنم دارم مثل گذشته فکر می‌کنم و در حال گذراندن روز بد یا ساعت بدی هستم، بلافاصله مچ خودم را می‌گیرم و از خودم می‌پرسم: امروز چه چیزی آموختم؟ در چه زمینه‌هایی رشد کردم؟
به مجرد اینکه این‌ها را از خودم می‌پرسم متوجه می‌شوم که حقیقتی از دیدم پنهان مانده بود و در مورد خودم سخت‌گیری کرده و چالش‌هایی را که با آن‌ها روبه‌رو بودم، به غلط تعبیر و تفسیر کرده بودم. همیشه متعاقب اینکه به خودم رجوع می‌کنم و سؤالات فوق را از خود می‌پرسم احساس خویشتن دوستی بیشتری می‌کنم.
پس هر زمان که احساس کردید روز بدی را می‌گذرانید کمی فکر کنید، داشته‌هایتان را به‌خاطر آورید قطعا چیزی پیدا خواهید کرد که روزتان را به خوبی و شادی بدل کند.
منبع: رازهایی دربارۀ زندگی
نوشتۀ: باربارادی آنجلیس – موفقیت

 

صفحه اینستاگرام ما – کلیک کنید

بیشتر بخوانید