پیامد کارهای خود را در نظر داشته باشید.
جولای 21, 2018
شیوۀ ABCDE را همواره به کار ببرید.
جولای 22, 2018
برنامه‌ریزی یعنی آوردن به زمان حال، تا بتوانید در زمان حال برای آینده‌تان کاری انجام دهید.    (اَلَن لاکِین)
شما حتما این سوال قدیمی را شنیده‌اید که: «چطور می‌شود یک فیل را خورد؟» و جوابش این است که: «لقمه لقمه!»
حال شما چگونه می‌توانید بزرگ‌ترین و زشت‌ترین قورباغه‌تان را بخورید؟ به همان روش، یعنی باید آن را به فعالیت‌های گام به گام ویژه‌ای تقسیم کنید و سپس از اولین آن‌ها شروع کنید.
ذهن شما، توانایی شما برای تفکر، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری و قدرتمندترین ابزار شما برای غلبه بر عادت به تعویق انداختن و افزایش بهره‌وری است. توانایی شما در تعیین اهداف، برنامه‌ریزی و به کار بردن برنامه‌ها در جهت رسیدن به آن اهداف، مسیر زندگی شما را تعیین می‌کند.تفکر و برنامه‌ریزی موجب رها شدن نیروهای ذهنی شما می‌شود، خلاقیت شما را به تحرک وا می‌دارد و انرژی‌های ذهنی و جسمانی شما را فزونی می‌بخشد.
«برعکس، به گفتۀ آلکس مکنزی: عمل بدون برنامه‌ریزی عامل همۀ شکست‌ها است.»
توانایی شما در برنامه‌ریزی خوب، قبل از انجام عمل، معیاری برای قابلیت‌های کلی شماست. هرچه‌قدر برنامه‌ی بهتری داشته باشید، فائق آمدن بر عادت تنبلی و به تعویق انداختن کارها، شروع کردن عمل، خوردن قورباغه‌تان و سپس ادامه دادن به مسیر، برای شما آسان‌تر می‌شود.
یکی از مهم‌ترین اهداف شما در انجام یک کار بایستی این باشد که بیشترین بهرۀ ممکن را از صرف انرژی ذهنی، احساسی و جسمانی خود به‌دست آورید.
خوشبختانه، هر دقیقه از وقت شما که صرف برنامه‌ریزی می‌شود موجب صرفه‌جویی ده دقیقه وقت در هنگام اجرای کار می‌شود. پس اگر تنها ده تا دوازده دقیقه صرف برنامه‌ریزی برای یک روز کنید، در مقابل از اتلاف حداقل دو ساعت ( ۱۰۰ تا ۲۰۰ دقیقه) وقت در آن روز جلوگیری می‌کنید. ممکن است شما فرمول شش «p» را تا به‌حال شنیده باشید که می‌گوید:
“Proper prior planning prevents poor performance”
معنای این جمله آن است که برنامه‌ریزی مناسب قبل از آغاز کار، از عملکرد ضعیف شما جلوگیری می‌کند.
وقتی به این نکته توجه می‌کنید که برنامه‌ریزی تا چه اندازه می‌تواند در افزایش بهره‌وری و کارآیی شما مؤثر باشد، شگفت‌زده می‌شوید که چرا فقط تعداد اندکی از مردم هستند که به‌طور روزمره از این روش استفاده می‌کنند. به ویژه اینکه، برنامه‌ریزی واقعا کار ساده‌ای است. شما تنها به یک تکه کاغذ و یک قلم احتیاج دارید. پیچیده‌ترین برنامه‌های کامپیوتری نیز برپایۀ همین اصل ساخته شده‌اند. بنابراین بنشینید و قبل از شروع، فهرستی از هر آنچه باید انجام دهید، تهیه کنید.
همیشه کار خود را از روی یک لیست انجام دهید. هنگامی که موضوع جدیدی پیش می‌آید، قبل از انجام، آن را به لیست خود اضافه کنید. از همان روز نخست که شروع به کار مداوم از روی لیست می‌کنید، می‌توانید بهره‌وری و بازده خود را تا ۲۵ درصد و یا بیشتر افزایش دهید.
همیشه در پایان یک روز کاری (به هنگام شب) اقدام به تهیۀ لیست برای کارهای روز بعد خود کنید. هر چیزی که تا به حال انجام نداده‌اید را به لیست روز بعد خود اضافه کنید. سپس هر آنچه را که بایستی روز بعد انجام دهید به لیست اضافه کنید. هنگامی که شما لیست خود را در شب قبل تهیه می‌کنید، ناخودآگاهِ ذهن شما، تمام شب که خواب هستید، به بررسی این لیست می‌پردازد. اغلب پیش خواهد آمد که شما از خواب بیدار شده و با تعجب خواهید دید که ایده‌ها و تدابیر بزرگی در ذهن شما شکل گرفته‌اند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کار خود را سریع‌تر و بهتر از آنچه در ابتدا می‌اندیشیده‌اید، به انجام برسانید.
قبل از شروع، هرچه زمان بیشتری صرف نوشتن لیست کارهایی کنید که باید انجام دهید، موفق‌تر و کارآمدتر خواهید بود.
شما به لیست‌های مختلفی برای اهداف مختلف نیاز دارید. اول اینکه شما باید یک لیست اصلی تهیه کنید و در آن تمام کارهایی که فکر می‌کنید باید در آینده انجام دهید را بنویسید. این لیست، جایی است که تمام ایده‌های جدیدی که به ذهن شما می‌رسد و تمام وظایف و مسئولیت‌های جدیدی که باید انجام دهید را در آن ثبت می‌کنید. شما می‌توانید بعدا به دسته‌بندی موارد نوشته شده بپردازید.
دوم اینکه، باید یک لیست ماهیانه داشته باشید که در انتهای هرماه، برای ماه آینده تهیه شود. این لیست می‌تواند شامل مواردی شود که از لیست اصلی به این لیست انتقال می‌دهید.
سوم اینکه، شما باید یک لیست هفتگی داشته باشید و در آن به برنامه‌ریزی برای کل هفته، قبل از شروع آن، بپردازید. این لیست در طول هرهفته و برای هفتۀ بعد ساخته و تکمیل می‌شود.
نظم موجود در این برنامه‌ریزی زمانی می‌تواند برای شما بسیار مفید واقع شود. بسیاری از مردم گفته‌اند این عادت که دو ساعت از وقت خود را در پایان هر هفته به برنامه‌ریزی برای هفتۀ بعد اختصاص می‌دهند، بهره‌وری آن‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش داده و زندگی آن‌ها را کاملاً دگرگون کرده است. این تکنیک برای شما هم جواب خواهد داد.
بالاخره اینکه، شما باید موارد ثبت شده در لیست‌های ماهیانه و هفتگی را به لیست‌های روزانۀ خود منتقل کنید. این موارد همان فعالیت‌های ویژه‌ای هستند که شما قصد دارید در روز آینده انجام دهید.
در طی روز پس از انجام هریک از موارد موجود در لیست، در کنار آن یک علامت بزنید که مشخص شود آن کار را انجام داده‌اید. این عمل تصویری از عملکردتان را در اختیارتان می‌گذارد. دیدن پیشرفت کارهایتان با نگاه کردن به این لیست، به شما انگیزه و انرژی بیشتری می‎‌دهد و خودباوری و احترام به خود را در شما افزایش می‌دهد. این پیشرفت پیوسته و قابل مشاهده، شما را به جلو رانده و در غلبه بر عادت به تعویق انداختن، شما را یاری می‌دهد. هنگامی که پروژه‌ای دارید، صرف‌نظر از نوع آن، به تهیۀ لیستی از مراحل مختلف آن، از آغاز تا پایان، که اجرای آن‌ها برای به ثمر رسیدن پروژه ضروری می‌باشد، بپردازید. کارهای پروژه را براساس اولویت و ترتیب، سازماندهی کنید. آن‌ها را بر روی کاغذ نوشته یا در کامپیوتر وارد کرده تا بتوانید آن‌ها را کاملاً ببینید. سپس یکی پس از دیگری کارها را انجام دهید. به‌زودی از میزان کاری که به این روش انجام می‌دهید، شگفت‌زده خواهید شد.
همان‌طور که مشغول انجام کارهایتان طبق لیست هستید، لحظه به لحظه احساس توانمندی و موفقیت بیشتری می‌کنید. احساس می‌کنید که زندگی‌تان بیشتر تحت کنترل شما قرار گرفته است. به‌طور طبیعی به سمت انجام کار بیشتر تحریک می‌شوید. تفکر شما بهتر و خلاق‌تر می‌شود و به تدابیر بیشتر و بهتری برای سرعت بخشیدن به کارهایتان، دست می‌یابید.
همان‌طور که پیوسته مشغول انجام کارهای خود بر طبق لیست هستید، حس مثبتی نسبت به لحظات آینده به شما دست می‌دهد که به کمک آن می‌توانید بر عادت به تعویق انداختن غلبه کنید. این حسِ پیشرفت، به شما انرژی بیشتر و توانایی ادامۀ کار در طی روز را می‌دهد.
یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت شخصی، قانون ۹۰/۱۰ است. طبق این قانون، ۱۰ درصد اولیه از زمان انجام یک کار که صرف برنامه‌ریزی و سازماندهی آن کار می‌شود، باعث صرفه‌جویی در ۹۰ درصد زمان، هنگام اجرای عملی آن کار می‌شود. کافی است تنها یک‌بار از این قانون تبعیت کنید تا صحت آن برای شما ثابت شود.
وقتی که از قبل برای هر روز برنامه‌ریزی می‌کنید، درخواهید یافت که شروع کار و تداوم آن بسیار ساده‌تر خواهد بود. در چنین شرایطی، کار سریع‌تر و روان‌تر از همیشه پیش می‌رود و شما احساس قدرت و توانمندی بیشتری می‌کنید و در نهایت، توقف‌ناپذیر خواهید شد.
قورباغه را قورت بده!
از امروز برنامه‌ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه خود را آغاز کنید. یک ذفترچه یا یک برگ کاغذ برداشته و لیستی از تمام کارهایی که باید در بیست‌و‌چهار ساعت آینده انجام دهید، تهیه کنید. موارد جدیدی که پیش می‌آیند را نیز به لیست خود اضافه کنید. لیستی از تمام پروژه‌ها یعنی کارهای بزرگ چند قسمتی که برای آینده‌تان مهم هستند، تهیه کنید.
اهداف، پروژه‌ها یا کارهای عمدۀ خود را براساس اولویت و به ترتیب انجام آن‌ها بنویسید. بدین منظور، ابتدا هدف نهایی یا پایان‌کار را در نظر گرفته و مرحله به مرحله به عقب برگردید و مراحل را یادداشت کنید.
افکار خود را به روی کاغذ پیاده کنید. همیشه بر طبق لیست عمل کنید. به زودی درخواهید یافت که بهره‌وری شما چقدر افزایش یافته و چقدر ساده‌تر می‌توانید قورباغه‌تان را بخورید.