اژدهای کومودو
کومودوی درون – اژدهای کومودوی درونت را بشناس! (قسمت آخر)
جولای 24, 2018
شرط موفقیت
شرط موفقیت – خود را تحت فشار قرار دهید.
جولای 24, 2018
زنان

زنان

زنان را تا چه اندازه می‌شناسید؟ آن‌ها چگونه افرادی هستند؟ در هر اتفاق و یا در هر مسیر چه رفتار و واکنشی خواهند داشت؟
برای سؤالات فوق مطلب زیر را آماده کردیم تا شاید پاسخی کارآمد بوده و به ما در درک بهتر بانوان کمک کند.
زن موجودیت قدرتمندی دارد که خدا به او عطا کرده اما این موجودیت با صلابت طی سالیان دور سختی‌ها کشیده و اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری را تجربه کرده است. از زمانی صحبت می‌کنم که زندگی زنان آلمانی به کودکان، آشپزخانه و کلیسا محدود میشد، از زمانی صحبت می‌کنم که در عربستان دختران را به جرم مؤنث بودن زنده به گور می‌کردند و از زمانی که جرأت نداشتند کلامی به زبان بیاورند که مبادا با هتک حرمت و یا بی‌احترامی روبه‌رو شوند.
امروزه زنان شرایط متفاوتی با گذشته‌های دور دارند از تحصیل گرفته تا زندگی. زنان تحصیل‌کرده‌ای که بر منصب مدیریت نشسته و بسیار موفق ظاهر شده‌اند تا زنانی که در خانه به بهترین شکل ممکن تربیت فرزندی را عهده‌دار شده‌اند، همه و همه پیشرفت زنان را نشان می‌دهد؛ اینکه با تلاش هر چیزی برای هر فردی ممکن است و موفقیت به جنسیت یا قشر خاصی تعلق ندارد.
در گذشته درصد بالایی از مردان مانع حضور بانوان در جامعه می‌شدند ولی امروزه این ماجرا برعکس شده و مردان جزء حامیان قدرتمند زنان به حساب می‌روند. پس یک هیچ به نفع بانوان!
با اینکه زنان همیشه، حتی زمانی که همه در مقابلشان بودند برای دفاع از حق و موفقیت خود تلاش می‌کردند اما امروزه با وجود مردان حامی رسیدن به موفقیت آسان‌تر و حتی شیرین‌تر می‌شود چرا که وقتی مردی باقدرت کنار یک زن بایستد و به او قوت قلب داده او را از هدفش مطمعن سازد آن زن با انرژی و اطمینان بیشتری برای زندگیش تلاش خواهد کرد.
زنان همیشه حامیان بسیار پرقدرتی برای یک زندگی بوده و هستند و با صبر و تحمل زندگی را به نحواحسن ساخته و در مسیر بهتر شدن شرایط تلاش می‌کنند اما رفتارهای هر زن با زن دیگر متفاوت بوده و هرکدام در شرایطی واکنش‌ها و رفتارهای متفاوتی را از خود بروز می‌دهند. بنابراین آشنایی با روحیات زنان می‌تواند برای مردان و حتی خود زنان مفید واقع شود.
رفتار و واکنش‌های زنان
رفتار و واکنش‌های زنان همیشه سؤال برانگیز بوده و بارها اتفاق افتاده که وقتی از یک زن انتظار عصبانیت داشته‌ایم او خیلی آرام و با لبخند برخورد کرده است.
همین باعث ایجاد سردرگمی برای همه می‌شود که چرا زنان گاهی اینقدر متفاوت عمل می‌کنند…
اما جالب اینجاست که به شما بگویم: زنان خود نیز در برخی موارد از واکنش و رفتار خود تعجب می‌کنند و هیچ جوابی برایش پیدا نمی‌کنند.
تصور کنید زنی را که در مواجهه با فردی که به او توهین کرده است بسیار آرام و متین نشسته و خونسردانه رفتار می‌کند. این فقط یک طرف ماجراست، طرف دوم زمانی است که او تنها می‌شود. چنان با خود دچار درگیری می‌شود که اگر کسی در آن لحظه به سمتش برود احتمالا مصدوم خواهد شد. او در حال فکر کردن به این موضوع است که چرا سکوت کرده و با کیفش چنان بر سرش نکوبیده که هوش از سرش بپرد؟ واقعا خودش هم نمی‌داند چطور توانسته در آن لحظه با آرامش برخورد کند.
زنی را تصور کنید که برای کوچک‌ترین مسئله با همسرش دچار درگیری و دعوا شده است؛ وقتی همسرش می‌رود او در تنهایی به این موضوع فکر می‌کند که چرا مسئله‌ای به این سادگی تا این حد او را عصبانی کرده و او به چه دلیل نتوانسته خود را کنترل کند، اصلا موضوع خاصی نبوده که بخاطرش دعوا راه انداخته است و باز هم جوابی برای سؤالش پیدا نمی‌کند.
جالب است بدانید که در تک تک این موارد در درون زنان جدال بر سر سیب طلایی صورت گرفته است.
با توجه به کهن الگوی زنان در ذهن و افکار درونی یک زن، زنان متفاوت یا به اصطلاح خدابانوان گوناگونی وجود دارند: زنی آرام و صبور، زنی تندخو و زودرنج، مادری مهربان، دختری جوان، زنی سالمند، زنی ساده‌لوح، زنی با سیاست و عاقل. حال شما تصور کنید میان همۀ این‌ها جدالی صورت بگیرد.
جدا از کهن الگوی زنان من بر این باورم که سیب طلایی به زن قدرتمند درون تعلق دارد کسی که بتواند بقیه را قانع کرده و خود پیروز شود.
زمانی که موضوع یا مسئله‌ای پیش می‌آید وقت آن رسیده که سیب طلایی به دست صاحبش برسد. درون یک زن جدالی شروع می‌شود مابین زنان درونش، و برندۀ این نزاع صاحب سیب خواهد بود. هرکدام از این نفرات درونی بتواند پیروز شود زن از او پیروی کرده و رفتار او را در پیش خواهد گرفت. پس وقتی یک زن زمانی که بایستی عصبانی شود آرام است آگاه باشید در جدال درونی‌اش زنی آرام و متین پیروز شده است. دانستن این موضوع به شما کمک می‌کند رفتارهای زنان را بیشتر و بهتر درک کنید و با آن‌ها مدارا کنید.
                                                                                                                                                                                                                                   ادامه دارد…
وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.