زنان
زنان – جدال بر سر سیب طلایی (قسمت اول)
جولای 24, 2018
قورباغه
قورباغه – خود را تشویق به کار کردن کنید.
جولای 24, 2018
شرط موفقیت

شرط موفقیت

نخستین شرط موفقیت، استفاده خستگی‌ناپذیر و بدون وقفه از انرژی‌های جسمانی و ذهنی بر روی یک مسأله است.    (توماس ادیسون)
دنیا پر از افرادی است که منتظرند کسی بیاید و آن‌ها را تشویق کند تا به همان کسی که همیشه آرزویش را داشته‌اند تبدیل شوند. مشکل این‌جاست که هیچ فردی برای نجات نخواهد آمد.
این مردم در خیابانی منتظر اتوبوس مانده‌اند که هیچ اتوبوسی از آن عبور نمی‌کند. بنابراین اگر آن‌ها مسئولیت زندگی خود را قبول نکنند و خود را تحت فشار نگذارند، ممکن است که مجبور شوند برای همیشه منتظر بمانند و این کاری است که اغلب مردم انجام می‌دهند.
تنها دو درصد مردم می‌توانند کاملا بدون نظارت کار خود را انجام دهند. ما این افراد را «پیشرو» می‌نامیم. شما باید از این نوع افراد باشید.
شما باید خود را تحت فشار قرار دهید، نه این که منتظر کسی بمانید تا بیاید و شما را تحت فشار قرار دهد. شما باید قورباغه‌هایتان را خودتان انتخاب کنید و سپس خود را مجبور کنید که آن‌ها را به ترتیب اهمیت بخورید.
استانداردهایی که شما برای کار و رفتار خود تعیین می‌کنید بایستی بالاتر از استانداردهایی باشد که دیگران برای شما قائل هستند. سعی کنید این موضوع را برای خودتان به صورت عادت و تفریح درآورید که هر روز کمی زودتر کار را آغاز کنید، کمی سخت‌تر کار کنید، و کمی دیرتر به کار خود پایان دهید. همیشه دنبال راه‌هایی باشید تا بتوانید بیشتر پیشروی کنید و بیش از آنچه به شما حقوق می‌دهند کار کنید.
عزت نفس، که هستۀ مرکزی شخصیت را تشکیل می‌دهد، توسط روانشناسی به نام ناتانیل براندون به عنوان «احترام فرد به خودش» تعریف شده است. با هرکاری که می‌کنید یا هر شکستی که می‌خورید، احترام شما نسبت به خودتان زیاد یا کم می‌شود. خوشبختانه شما هرگاه که خود را ملزم به انجام بیشترین تلاش‌هایتان می‌کنید یا هرگاه که فراتر از حد یک انسان متوسط گام برمی‌دارید، احساسی خوب و متعالی نسبت به خود خواهید داشت.
هر روز، تصور کنید که همین الان یک پیغام اضطراری به دست شما رسیده و مجبورید که از فردا شهر را به مدت یک ماه ترک کنید. اگر قرار باشد به مدت یک ماه خارج از شهر باشید، چه کاری هست که قبل از رفتن باید از انجام آن اطمینان قطعی حاصل کنید؟ هرکاری که باشد، باید بلافاصله به انجام آن بپردازید.
تصور کنید که همین الان یک مسافرت تفریحی رایگان را به عنوان پاداش دریافت کرده‌اید اما به این شرط که باید فردا مسافرت را آغاز کنید وگرنه این پاداش به شخص دیگری داده خواهد شد. چه کاری را قبل از شروع مسافرت باید انجام دهید تا با خیال راحت از مسافرت خود لذت ببرید؟ هرکاری که باشد، باید بدون درنگ آن را شروع کنید.
شرط موفقیت افراد موفق همواره خود را تحت فشار می‌گذارند تا عملکرد بالایی داشته باشند. افراد غیرموفق بایستی توسط دیگران تربیت شده و تحت نظارت و فشار دیگر افراد قرار داشته باشند.
یکی از بهترین راه‌های غلبه بر عادت تنبلی و به تعویق انداختن کارها این است که به گونه‌ای کار کنید که انگار قبل از ترک شهر به مدت یک ماه یا رفتن به تعطیلات تنها یک روز وقت برای انجام مهم‌ترین کارهایتان دارید.
با تحت فشار قرار دادن خود، می‌توانید بیشتر، بهتر و سریع‌تر از همیشه کار کنید و به فردی با عملکرد بالا و دستاوردهای زیاد تبدیل شوید. بدین ترتیب نسبت به خود نیز احساس خوبی خواهید داشت و به تدریج به انجام سریع کارها عادت می‌کنید که این عادت در بقیه روزهای زندگی به شما کمک فراوانی خواهد کرد.
قورباغه را قورت بده! شرط موفقیت
برای تمامی کارها و فعالیت‌های خود، ضرب‌الأجل تعیین کنید. سیستم فشار مخصوص به خود را ایجاد کنید. به خود اجازۀ کم‌کاری و فرار از کار ندهید. هنگامی که یک ضرب‌الأجل برای خودتان تعیین کردید، آن را رعایت کنید و حتی سعی کنید کار را زودتر تمام کنید.
تمام مراحل یک کار یا پروژۀ بزرگ را قبل از آغاز آن، یادداشت کنید. سپس مشخص کنید که برای انجام هر مرحله چقدر زمان لازم دارید. برنامه‌های روزانه و هفتگی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که زمان کافی برای انجام کار مستقل و منحصر بر روی هر مرحله داشته باشید.

 

هدف ها را بخوانید…

 

وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.