شرط موفقیت
شرط موفقیت – خود را تحت فشار قرار دهید.
جولای 24, 2018
مدیریت
مدیریت – مشکل‌ترین کارتان را در ابتدا انجام دهید.
جولای 25, 2018
قورباغه

تنبلی

قورباغه
در اوج ماجراجویی‌ها و پیروزی‌ها و فعالیت‌های خلاقانه است که انسان به بالاترین لذت‌ها دست می‌یابد.  (آنتوان دوسنت اگزوپری)
برای رسیدن به بهترین عملکرد، باید تشویق کنندۀ اصلی خود باشید. شما بایستی به صورت روزمره به هدایت و تشویق خود برای اجرای بهترین بازی بپردازید.
۹۵ درصد از احساسات شما، چه مثبت و چه منفی، تحت تأثیر چگونگی صحبت کردن شما با خودتان در هر دقیقه، تعیین می‌شود. این احساسات از اتفاقاتی که برای شما رخ داده‌‌اند ناشی نمی‌شوند بلکه شیوۀ تفسیر شما از اتفاقاتی که برایتان روی می‌دهد، این احساسات را تعیین می‌کند. تلقی شما از رویدادهاست که تشویق‌کننده بودن یا ناامید کننده بودن آن‌ها و یا انرژی‌زا بودن یا تخلیه کنندۀ انرژی بودن آن‌ها را تعیین می‌کند.
برای اینکه خود را تشویق کنید و فردی باانگیزه باشید بایستی تصمیم بگیرید که کاملا خوش‌بین باشید. باید تصمیم بگیرید که به سخنان، اعمال و واکنش‌های افراد و موقعیت پیرامونتان، با دید مثبت پاسخ دهید. شما نباید اجازه دهید که مشکلات و عقب‌نشینی‌های گریزناپذیر زندگی روزمره، بر احساسات و وضعیت روحی شما تأثیر بگذارند.
میزان عزت نفس شما، یعنی میزان علاقه و احترامی که برای خود قائل هستید، میزان انگیزه و پشتکار شما را مشخص می‌کند. شما باید همیشه با دید مثبت با خود صحبت کنید تا عزت نفس شما شکوفا شود. این جمله را بارها برای خود تکرار کنید: «من خودم را دوست دارم.» تا آنچه می‌گویید را باور کنید و همانند یک شخصیت بسیار موفق رفتار کنید.
برای اینکه همیشه باانگیزه باقی بمانید و بر احساس تردید یا ترس خود غلبه کنید، به‌طور مرتب به خود بگویید: «من می‌توانم آن کار را انجام دهم!»
وقتی مردم از شما می‌پرسند حالتان چطور است جواب دهید: «عالی هستم.»
صرف نظر از اینکه در هر لحظه احساس واقعی شما چیست و یا چه اتفاقاتی در زندگی شما در حال روی دادن است، تصمیم بگیرید که همیشه خندان و سرحال باقی بمانید. گفته شده است که شما هرگز نباید مشکلات خود را با دیگران در میان بگذارید زیرا ۸۰ درصد مردم اصلا اهمیتی به مشکلات شما نمی‌دهند و بقیۀ ۲۰ درصد هم در درجۀ اول از دیدن شما که دچار مشکل شده‌اید به نوعی خوشحال می‌شوند. روانشناسان پس از مطالعات فراوان تشخیص داده‌اند که خوش‌بینی، مهم‌ترین توانایی است که شما می‌توانید آن را برای نیل به موفقیت و خوشبختی شخصی و حرفه‌ای، در خود ایجاد کنید. به نظر می‌رسد خوش‌بینی دارای سه رفتار ویژه است که هرسه را می‌شود از طریق تمرین و تکرار یاد گرفت.
اولین رفتار این است که خوش‌بین‌ها در هر موقعیتی به دنبال یافتن خوبی‌ها هستند. صرف‌نظر از اینکه چه اشتباهاتی در حال رخ داده است، آن‌ها همیشه به دنبال یافتن یک چیز خوب یا سودمند هستند و تعجبی ندارد که آن‌ها ظاهراً همیشه آن را می‌یابند.
دومین رفتار این است که خوش‌بین‌ها همیشه در هر مشکل و شکستی به دنبال یک درس ارزشمند می‌گردند. آن‌ها اعتقاد دارند که «مشکلات نه برای ایجاد مانع بلکه برای سازندگی روی می‌دهند.» آن‌ها معتقدند که هر شکست یا مانعی حاوی یک درس ارزشمند است که آن‌ها می‌توانند یاد بگیرند و از آن استفاده کنند. آن‌ها همیشه مصمم به یافتن این درس هستند.
سومین رفتار این است که خوش‌بین‌ها همیشه دنبال راه‌حل برای تمام مسائل هستند. هنگامی که کارها خراب می‌شوند، آن‌ها به جای سرزنش کردن و شکایت کردن، دست به کار می‌شوند. آن‌ها سؤالاتی می‌پرسند از جمله: «راه‌حل چیست؟ حال ما چه کار می‌توانیم بکنیم؟ گام بعدی ما چیست؟»
به علاوه، افرادی که معمولا خوش‌بین، مثبت و سرحال هستند همواره در حال فکر کردن و صحبت کردن در مورد اهدافشان هستند.
آن‌ها بیشتر در مورد آینده و مسیری که قصد طی کردن آن را دارند فکر وصحبت می‌کنند و کمتر در مورد گذشته و مسیری که تا به حال طی کرده‌اند فکر می‌کنند. آن‌ها همیشه به جلو می‌نگرند و نه به عقب.
هنگامی که شما دائماً درحال تصور اهداف و ایده‌آل‌هایتان هستید و مثبت‌اندیشانه با خود صحبت می‌کنید، بیشتر احساس تمرکز و پر انرژی بودن می‌کنید و احساس اعتمادبه‌نفس و خلاقیت شما افزایش می‌یابد و حس کنترل و قدرت تشخیص بیشتری را تجربه می‌کنید.
هرچه احساس شما مثبت‌تر و پر انگیزه‌تر باشد، اشتیاق شما برای آغاز کار بیشتر و عزم شما برای تداوم بخشیدن به کار، جزم‌تر می‌شود.
قورباغه را قورت بده!
افکار خود را کنترل کنید. به یاد داشته باشید که شما اغلب اوقات به همان چیزی تبدیل می‌شوید که به آن فکر می‌کنید. بیشتر در مورد چیزهایی فکر و صحبت کنید که خواهان آن‌ها هستید نه چیزهایی که دوست ندارید.
ذهن خود را با قبول مسئولیت کامل اعمال خودتان و تمام اتفاقاتی که برایتان روی می‌دهد، مثبت نگه دارید. از سرزنش و ملامت دیگران به هر دلیلی، خودداری کنید. تصمیم بگیرید که بیشتر دنبال پیشرفت باشید تا بهانه‌گیری.
افکار و انرژی خود را به سوی آینده و بر روی کارهایی که می‌توانید برای بهبود زندگی‎‌تان انجام دهید متمرکز کنید و بقیۀ کارها را رها کنید.

 

قورباغه ات را قورت بده!

 

وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.

بیشتر بخوانید…