مدیریت
مدیریت – مشکل‌ترین کارتان را در ابتدا انجام دهید.
جولای 25, 2018
کلید موفقیت
کلید موفقیت – برش‌های بزرگی از زمان ایجاد کنید.
جولای 26, 2018
زنان

زنان

شناخت زنان!
با احترام به نظر تمام بزرگان، من فکر می‌کنم این امر صرفا در روابط صدق نمی‌کند و در هر مسیری که یک زن نیاز به تصمیم‌گیری دارد این جدال اتفاق می‌افتد: در مسائل کاری، عاطفی، خانوادگی و حتی یک خرید ساده.
زنان در حال رسیدن به یک پیروزی و موفقیت کوچک نیز دچار این نزاع می‌شوند و رفتار برندۀ سیب طلایی نمایان می‌شود و همان رفتار سبب موفقیت و یا شکست می‌شود.
زنی را تصور کنید که در جنگ خود را پشت جبهه رسانده تا به مردان آسیب‌دیده کمک کند. در جدال درونی او زنی قدرتمند و شجاع پیروز شده که او را به آن نقطه رسانده است.
در مقابل او زنی را تصور کنید که پولی را قرض داده است و حالا بعد از مدت‌ها که به آن پول نیاز دارد توانایی درخواست حق خود را ندارد و دچار ضعف می‌شود، در جدال درونی او احتمالا زنی خجالتی و کم‌رو پیروز گشته است.
دانستن و آگاهی در این مورد می‌تواند برای همه مفید و کارآمد باشد. از مردان گرفته تا زنان!
مردان با دانستن این موضوع می‌توانند الگوهای رفتاری زنان را بیشتر و بهتر درک کرده و به رفتارهای آنان واکنش‌های درخور نشان دهند. زنان نیز با آاگاهی از این مورد که در مواقعی جدال در درونشان صورت می‌گیرد می‌توانند خود و رفتارهای ناگهانی را کنترل کنند، وقتی بدانند که جدالی در حال انجام است تلاش خود را به کار می‌گیرند تا کسی در آن جدال پیروز شود که در آن لحظه به او نیازمندند، کسی که رفتارش در آن موقعیت بهترین خواهد بود.
زنان می‌توانند این جدال را تبدیل به یک جلسۀ مشاوره کنند. طرفین را در آرامش کنار یکدیگر بنشانند و زنی قدرتمند و عادل را بر رأس مجلس بگذارند. تک تک نفران نظرات خود را بیان کنند و در نهایت زن عادل برگزیند که در این مسأله سیب طلایی لایق چه کسی است. بانوی لایق‌تر انتخاب می‌شود بدون‌ اینکه جدالی پیش آمده باشد. اینگونه می‌شود که زنان می‌توانند تصمیماتی بهتر و عاقلانه‌تر بگیرند و خود واقعی‌شان را برای مدیریت بانوان درونشان انتخاب کنند، بدین ترتیب تصمیماتی می‌گیرند که کاملا بر آن آگاهی دارند و بعدا پشیمان نخواهند شد.
برخی‌ها فکر می‌کنند وجود این بانوان درونی دردسر بزرگی برای زنان است، درصورتی که این همان نگاه کردن به یک قضیه از تمام جهات می‌باشد. زنان می‌توانند با درون خود دوستی لذت‌بخشی برقرار کنند و هر زمان که به مشورت نیاز داشتند به سراغ بانوان درونشان رفته و نظرات آنان را بشنوند تا بتوانند نتیجه‌ای عاقلانه و منطقی بگیرند.
شناخت زنان کار سختی نیست فقط باید بدانید که زنان با یکدیگر متفاوتند و رفتارهایشان نیز مانند هم نخواهد بود.
                                                                                                                     قسمت اول را خوانده‌اید؟                                                                                                                                                                                                                     ادامه دارد…
وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.