قورباغه
قورباغه – خود را تشویق به کار کردن کنید.
جولای 24, 2018
زنان
شناخت زنان – جدال بر سر سیب طلایی (قسمت دوم)
جولای 25, 2018
مدیریت

مدیریت

مدیریت
هرچه بیشتر عمر می‌کنم، مطمئن‌تر می‌شوم که تفاوت بزرگ بین آدم‌ها، آدم‌های ضعیف و قوی، آدم‌های بزرگ و آدم‌های کوچک، همان انرژی یا اراده مستحکم اولیه برای انجام کار است. انسان بااراده به محض آن که تصمیمی را گرفت می‌گوید: یا مرگ یا پیروزی.                                                                                                                                                               (سرتوماس فوول باکستون)
یکی از بهترین تکنیک‌های غلبه بر تنبلی و عادت به تعویق انداختن و انجام سریع‌تر کارها، این است که شما کارتان را با انجام مشکل‌‌ترین وظیفۀ خود آغاز کنید. این در واقع همان خوردن قورباغه می‌باشد. این یکی از مشکل‌ترین و البته مهم‌ترین مهارت‌های مدیریت شخصی می‌باشد. شما با پیروی از مراحل زیر می‌توانید چنین عادتی را در خود ایجاد کنید:
  • در پایان کار روزانه یا در پایان هفته، لیستی از تمامی کارهایی که باید روز بعد یا هفته بعد مدیریت و انجام دهید تهیه کنید.
  • با استفاده از شیوۀ ABCDE و اصل ۲۰/۸۰، این لیست را مورد بازنگری قرار دهید.
  • کار A-1 یعنی مهم‌ترین کار خود را که جدی‌ترین پیامدهای بالقوه را دارد، شناسایی کنید.
  • تمام چیزهایی را که برای آغاز تا پایان این کار لازم دارید جمع‌آوری کنید و از قبل آن‌ها را برای کار در صبح روز بعد آماده کنید.
  • محیط کاری خود را کاملا تمیز کنید، به‌طوری که فقط مهم‌ترین کارتان، بر روی میز، منتظر باشد تا شما آن را انجام دهید.
  • خود را موظف کنید که صبح از خواب بیدار شده، آماده شوید، به محل کار رفته، پشت میزتان بنشینید و کار بدون وقفه بر روی مشکل‌ترین وظیفۀ خود را قبل از انجام هر کار دیگری آغاز کنید.
  • این کار را هر روز و به مدت بیست‌ویک روز انجام دهید تا به آن عادت کنید. با این نظم، شما می‌توانید بهره‌وری خود را در کمتر از یک ماه، دو برابر کنید.
شروع روز با انجام بزرگ‌ترین و مهم‌ترین وظیفه دقیقا خلاف کاری است که اغلب مردم انجام می‌دهند. این نظم، تنبلی و عادت به تعویق انداختن کارها را در شما از بین می‌برد و آیندۀ شما را کاملا در دستان خودتان قرار می‌دهد.
آغاز کار با انجام مشکل‌ترین کار یا مشکل‌ترین قسمت کار، یک آغاز خوب و جهشی برای شما می‌باشد. بدین ترتیب پر انرژی‌تر و مولدتر خواهید بود.
در روزهایی که کار را بدون درنگ، با حمله به مهم‌ترین وظیفه‌تان آغاز می‌کنید، احساس بهتری نسبت به خودتان و کارتان در مقایسه با روزهای دیگر خواهید داشت. احساس می‌کنید قدرت شخصی، تأثیرگذاری، کنترل و مسئولیت‌پذیری بیشتری در زندگی خود نسبت به هر زمان دیگر دارید.
عادتِ انجام مشکل‌ترین کارها در آغاز روز را در خود تقویت کنید و هرگز به عقب برنگردید. شما به زودی یکی از مولدترین افراد نسل خود خواهید شد.
قورباغه را قورت بده!
به خودتان به عنوان یک اثر هنری در حال تکمیل شدن بنگرید. با تمرین و تکرار موارد گفته شده، آن‌ها را در وجود خود به صورت عادت درآورید تا بتوانید آن‌ها را به‌طور خودبه‌خود و ساده انجام دهید.
یکی از قوی‌ترین عباراتی که می‌توانید یاد بگیرید و به کار ببرید این است: «فقط همین امروز.» نگران این نباشید که ممکن است خودتان را برای همیشه تغییر دهید. هرگاه که احساس کردید باید تغییر کنید، این کار را «فقط برای همین امروز» انجام دهید.
به خودتان بگویید که «من فقط برای امروز، برنامه‌ریزی می‌کنم، آماده می‌شوم و قبل از انجام هر کار دیگری، مشکل‌ترین کارم را انجام می‌دهم.» شما از تغییری که این عبارت در زندگی‌تان خواهد گذاشت شگفت‌زده می‌شوید.

 

وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.

بیشتر بخوانید…