زنان
شناخت زنان – جدال بر سر سیب طلایی (قسمت دوم)
جولای 25, 2018
مخدر
مخدر اهداف‌سوز
جولای 26, 2018
کلید موفقیت

کلید موفقیت

کلید موفقیت
هیچ‌چیز نمی‌تواند به اندازۀ متمرکز کردن تمام انرژی‌هایتان بر روی تعداد محدودی از اهداف، قدرت بیشتری به زندگی شما منتقل کند. (نیدوکوبین)
راهکار ایجاد زمان، نیازمند تعهد شما به کار بر روی کارهای بزرگ برطبق برنامۀ زمانی می‌باشد. بیشتر کارهای واقعا مهمی که شما انجام می‌دهید، نیازمند یک برش زمانی بزرگ و پیوسته برای کامل شدن هستند. توانایی شما در ایجاد و خلق چنین برش‌های زمانی باارزش و مولد، نقش محوری در توانایی شما در انجام یک پیشرفت مهم در زندگی و کارتان دارد.
فروشنده‌های موفق، هر روزه زمان خاصی را به تلفن زدن به مشتریان بالقوۀ خود، اختصاص می‌دهند. آن‌ها علاوه بر به تعویق انداختن و تأخیر در انجام کارهایی که مورد علاقه‌شان نیست، تصمیم می‌گیرند که ساعتی را، مثلاً بین ۱۰ و ۱۱ صبح را به تلفن زدن اختصاص دهند و سپس خود را موظف به پیروی از تصمیمات گرفته شده می‌کنند.
بسیاری از مدیران تجاری، هر روز زمان خاصی را به تلفن زدن به مشتریان اختصاص می‌دهند تا به‌طور مستقیم نظرات آن‌ها را در مورد محصولاتشان دریافت کنند. برخی مردم دوره‌های زمانی سی تا شصت دقیقه‌ای را هر روز به ورزش اختصاص می‌دهند. خیلی از مردم، قبل از بازنشستگی، هرشب به مدت ۱۵ دقیقه به خواندن کتاب‌های بزرگ می‌پردازند. بدین ترتیب به مرور زمان، آن‌ها ده‌ها کتاب از بهترین کتاب‌های نوشته شده را می‌خوانند.
کلید موفقیت برای اجرای این روش کار کردن در بک برهۀ زمانی خاص، این است که شما از قبل برنامه‌ریزی کنید و برای هرکار یا فعالیت ویژه یک بازۀ زمانی ویژه و ثابت را تعیین کنید.
با خود قرارهای کاری منعقد کرده و خود را موظف به اجرای آن‌ها کنید. برش‌های زمانی سی، شصت و نود دقیقه‌ای را برای انجام و تکمیل کارهای مهم خود کنار بگذارید.
اکثر افراد مولد، فعالیت‌های ویژه خود را در قالب برش‌های زمانی از قبل برنامه‌ریزی شده قرار می‌دهند. این افراد در زندگی کاری خود، در هر زمان تنها به انجام یک کار مهم می‌پردازند. بنابراین، آن‌ها روزبه‌روز مولدتر شده و در نهایت دو، سه و پنج برابر افراد متوسط بهره‌وری خواهند داشت.
یک برنامۀ زمانی که از قبل به روز، ساعت و دقیقه سازمان‌دهی شده باشد، می‌تواند یکی از قوی‌ترین ابزارهای بهره‌وری شخصی باشد. این برنامه، شما را قادر می‌سازد که ببینید در کجا می‌توانید برش‌های زمانی را برای کار متمرکز، تقویت کرده یا خلق کنید.
در طی این زمان کاری، می‌توانید تلفن خود را خاموش و همۀ مزاحمت‌ها را حذف کرده و بدون وقفه به کار بپردازید. یکی از بهترین عادت‌های کاری این است این است که صبح زود از خواب بیدار شده و به مدت چند ساعت در منزل کار کنید. در یک خانه بدون مزاحم می‌توانید سه برابر یک دفتر شلوغ که پر است از مردم و صدای تلفن، کار کنید.
هنگامی که به قصد یک سفر تجاری در حال پرواز هستید می‌توانید دفتر کار خود را در همان هواپیما ایجاد کنید، به‌شرطی که قبلاً کار خود را کاملاً برنامه‌ریزی کرده باشید. هنگامی که هواپیما از زمین بلند می‌شود، شما می‌توانید بدون وقفه تا انتهای پرواز به کار بپردازید. بدون شک، از مقدار کاری که می‌توانید در یک هواپیما به‌طور مداوم و بدون مزاحمت انجام دهید، شگفت‌زده خواهید شد.
یکی از کلیدهای بهره‌وری بالا و عملکرد خوب این است که هر دقیقه را به حساب بیاورید. زمان مسافرت و نقل و انتقال را که اغلب «هدیه‌های زمان» می‌نامند، بزای تکمیل قسمت‌های کوچک کارهای بزرگ مورد استفاده قرار دهید.
به یاد داشته باشید که اهرام سه گانه را سنگ به سنگ ساخته‌اند. یک زندگی یا موقعیت شغلی عالی با انجام تنها یک کار یا قسمتی از یک کار در هر زمان، ساخته می‌شود.
کاری که شما در مدیریت زمان باید انجام دهید این است که به سازمان‌دهی آگاهانه و خلاقانۀ دوره‌های زمانی متمرکز، که موردنیاز شما برای انجام خوب و طبق برنامۀ کارهای کلیدی هستند بپردازید.
قورباغه را قورت بده!
کلید موفقیت
همواره با راه‌های مختلفی که برای صرفه‌جویی، برنامه‌ریزی و تقویت برش‌های بزرگ زمانی وجود دارند، فکر کنید. از این زمان‌ها برای کار بر روی پروژه‌های بزرگ دارای پیامدهای بسیار مهم استفاده کنید.
هر دقیقه را به حساب بیاورید. با برنامه‌ریزی و آماده‌سازی از قبل به کار مداوم و پیوسته و بدون وقفه و انحراف بپردازید. مهم‌ترین نکته این که بر روی مهم‌ترین نتایجی که مسئول آن‌ها هستید، تمرکز کنید.

 

وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.