نیش مار
نیش مار – مار می‌تواند تا نیم ساعت بعد از قطع‌شدن سرش، نیش بزند.
جولای 30, 2018
اسرار دل‌ربایی
اسرار دل‌ربایی
جولای 31, 2018
راه جذب زنان

راه جذب زنان

 راه جذب زنان؛
راه جذب زنان چیست؟ مهم‌ترین چیزی که یک زن از مرد می‌خواهد چیست؟ بدن ورزشکاری؟ حساب بانکی پرپیمانه؟ یک مرد قدبلند سوار بر اسب سفید؟ نخیر واقعا نخیر! مهم‌ترین چیزی که زنان می‌خواهند، قابل اطمینان بودن است. درست فهمیدید، قابل اطمینان بودن.
قبل از اینکه از صفحه خارج شوید و با خیال راحت دراز بکشید، چون مطمئنید آدمی قابل اطمینان هستید، دوباره فکر کنید. قابل اطمینان بودن فقط این نیست که تا حالا زیرآبی رفته‌اید یا نه یا اینکه در طول یک رابطۀ بلندمدت خیانت کرده‌اید یا نه، هرچند این‌ها اساسی و مهم هستند ولی قابل اطمینان بودن فقط این چیزها نیست.
معنای قابل اطمینان بودن در یک قرار ملاقات این است که خود را همان‌طور که واقعاً هستید نشان بدهید و چیزی که می‌گویید قصد انجامش را دارید، واقعاً انجام بدهید! پس قابل اطمینان بودن یعنی قابل اعتماد و مسئول بودن و اینکه فرد ظاهرش را همان‌طور که همیشه هست، نشان دهد (البته تمیز و مرتب).
چرا قابل اطمینان بودن این‌قدر مهم است؟
در طول تاریخ امنیت و بهروزی، زنان و فرزندانشان به قابل اطمینان بودن شریک ‌زندگی‌شان وابسته بود. این یک موضوع منسوخ شده مربوط به گذشته‌های دور نیست. پدران نقشی بسیار مؤثر و تعیین‌کننده در سلامت و موفقیت فرزندان دارند. وقتی پدری خود را درگیر و متعهد کودک خود نمی‌کند، احتمال آن‌ که کودک به فقر دچار شود پنج برابر، احتمال عدم موفقیت در مدرسه سه برابر و احتمال مشکلات هیجانی و رفتاری، سوء‌مصرف مواد، درگیرشدن در جرم و ارتکاب قتل دو برابر بیشتر می‌شود.
مردها مسبب تغییرها هستند و برای زندگی زنان و فرزندشان بسیار مهم، به همین دلیل است که زن‌ها دنبال مردهای قابل اعتماد می‌گردند.
اکنون ممکن است بگویید یک لحظه دست نگه دارید، ما تازه همدیگر را دیده‌ایم یا من فقط دنبال یک قرار ملاقات غیررسمی هستم. خب، دانستن اینکه نیازهای عمیق و تکاملی یک زن چیست به شما کمک می‌کند تا بفهمید چطور قلب یک زن را تسخیر کنید؛ چه برای یک روز و چه برای تمام طول عمر.
به یاد داشته باشید که او حتی به‌طور ناخودآگاه از خودش می‌پرسد: آیا این مرد امن است؟ حواسش به من هست؟ می‌شود به او تکیه کرد؟ قابل اطمینان است؟ به همین دلیل است که از نظر زنان، مردان آتش‌نشان خیلی جذاب هستند. آن‌ها سمبل همۀ ویژگی‌هایی هستند که گفتیم. آتش‌نشان‌ها قهرمان هستند؛ شما هم می‌توانید باشید.
برای همین است که همۀ رفتارهای سمبلیک حمایتی که مادربزرگتان می‌گفت انجام دهید، این‌قدر مهم هستند. باز کردن در برای او، عقب کشیدن صندلی برای نشستن او، قرار گرفتن در سمت خیابان هنگام قدم زدن با او (بله، واقعا)، همه علامت‌هایی هستند که نشان می‌دهند شما به او اهمیت می‌دهید و قصد مراقبت از او را دارید. با سر وقت بودن و خوش‌قولی در واقع به او می‌گویید: «ببین! می‌تونی به من اعتماد کنی.» مردم جوانمرد بودن را ممکن است تحسین یا رد کنند، اما حقیقت آن است که شما با این کار نشان می‌دهید قابل اعتماد هستید.
قابل اعتماد بودن فقط مراقبت از جسم یک زن یا فرزندان او نیست، بلکه باید از قلب او نیز مراقبت کنید.
دو شکایت اصلی زنان – راه جذب زنان
ما در آزمایشگاه عشق خود فهمیدیم زنان دو شکایت عمده از مردان دارند. شکایت اول این بود: «او اصلا دل به من نمی‌دهد.» شکایت دوم این بود: «صمیمت و پیوند کافی بین ما وجود ندارد.» این زنان حتی حین یک رابطه نیز احساس تنهایی می‌کردند. شکایت‌ها خیلی به هم مرتبط هستند. این زن‌ها نمی‌توانند به مردانشان اعتماد کنند که در موقع لزوم در دسترس هستند یا نه. گرچه اکثر اوقات منظور از در دسترس بودن، به لحاظ عاطفی است؛ یعنی گوش دادن به آن‌ها، اهمیت دادن و مراقبت کردن از آن‌ها و محافظت از قلب آن‌ها.
در مقابل، مردان هم دو شکایت عمده از زنان داشتند: «جنگ و جدال زیاد و رابطۀ جنسی کم.» به‌نظر آشنا می‌آید؟
این مردها حتی وقتی در رابطه هستند هم احساس تنهایی می‌کنند. ما فهمیدیم که مردها هم به اندازۀ زن‌ها دنبال صمیمیت هستند، اما آن‌ها وقتی احساس صمیمیت می‌کنند که جنگ و جدال کمتر باشد و رابطۀ جنسی بیشتری داشته باشند.
شکایت‌های جداگانۀ زنان و مردان در واقع از نظر علّی به هم مربوط‍‌‌‌ اند و هردو به یک مهارت ساده اشاره می‌کنند که ما به آن هماهنگی می‌گوییم. وقتی مردان با زنان خود هماهنگ می‌شوند، جدال کمتر و رابطۀ بهتری بین آن‌ها وجود خواهد داشت و زن و مرد هیچ‌کدام احساس تنهایی نمی‌کنند. همین مهارت است که به ارتباط عاطفی حقیقی منجر می‌شود و این خود نیز به اعتماد منجر می‌شود؛ مهم‌ترین چیزی که زنان نیاز دارند و می‌خواهند! به عبارت دیگر، این مسئله بسیار بااهمیت است.
ما در مصاحبه‌هایمان در آزمایشگاه عشق، از زنان و مردان پرسیدیم آیا حس می‌کنند که می‌توانند با شریک زندگی خود گفتگو کنند (بالاخص هنگامی که ناراحت، خشمگین یا نیازمند محبت هستند) و به یک واقعیت اساسی دست یافتیم: دعواهای اکثر زوجین ناشی از این است که مردان به‌جای آن که خود را با عواطف زنان هماهنگ کنند، از آن کناره می‌گیرند. شما هر زمان که حواس یک زن را از عواطفش پرت می‌کنید، عواطف او را بی‌اهمیت جلوه می‌دهید، تمسخر می‌کنید یا خودتان را به آن راه می‌زنید و در واقع از عواطف او کناره‌گیری کرده‌اید.
اگر شما مهارت نسبتاً ساده و اساسی هماهنگی را یاد بگیرید، رابطه‌تان به‌طور عمیق تغییر خواهد کرد. (مهارت هماهنگی در محیط کار، فرزندپروری و همۀ روابط دیگر به دردتان می‌خورد.) ما فهمیدیم مردهایی که مهارت هماهنگی عاطفی را بلد هستند به هدف آخرشان، یعنی دعوای کمتر و رابطۀ بیشتر، دست پیدا می‌کنند.

 

منبع: اسرار دل‌ربایی -راه جذب زنان

 

پیشنهاد ما: مقالۀ هماهنگی را مطالعه کنید.
وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.