مسافر زمان
من، اولین مسافر زمان هستم! (قسمت دوم)
جولای 30, 2018
راه جذب زنان
راه جذب زنان – چیزی که همۀ زنان از مردان می‌خواهند
جولای 30, 2018
نیش مار

نیش مار

نیش مار
جملۀ فوق نشان از قدرت خدا دارد و مقاومت یک موجود زنده (در حال مرگ) در برابر دشمن! تصور نمایید موجودی راکه سرش قطع شده و دیگر حق حیات ندارد ولی تا همان لحظۀ آخر ایستادگی می‌کند تا انتقام مرگ خویش را بگیرد و او ۳۰ دقیقه برای انتقام فرصت دارد تا قبل از این‌که جان از سرش خارج شود برای آخرین‌بار تلاش خود را برای ناکام نماندنش، انجام دهد و برای نیش مار خود را به سختی می‌اندازد.
یاد حرف محمدعلی کلی افتادم که وقتی از او پرسیدند: چند شماره درازنشست می‌روی؟ پاسخ داد: هر زمان که خسته شدم شروع به شمارش می‌کنم.
او یک قهرمان بود و با توجه به گفته‌هایش، می‌توان فهمید که یک قهرمان چگونه ساخته می‌شود. سختی می‌کشد تا لقب قهرمان را به خود اختصاص دهد. هیچ‌کس قهرمان به دنیا نمی‌آید؛ قهرمان‌ها رویایی دارند و لذت رسیدن به هدف سبب می‌شود که استقامت پیشه کنند تا روز پیروزی فرا رسد!
ما انسان‌ها دوست داریم زندگی آرام و بی‌دغدغه‌ای داشته باشیم و هر لحظه در شادی باشیم بدون این‌که بدانیم برای داشتن زندگی سرشار از آرامش، باید تلاش کرده و سختی بکشیم. وقتی حرف از مشکلی به میان می‌آید عقب کشیده و جا می‌زنیم، این‌جاست که باید مار را الگوی خود قرار دهیم…
یاد بگیریم حتی اگر در حال مرگ بودیم دست از تلاش برای رسیدن به خواسته‌ها برنداریم، اهداف در زندگی مبارز می‌طلبند و برای رسیدن به آن‌ها، بایستی تا لحظات آخر مبارزه کرده و بدانیم که بدون تلاش و زحمت، چیزی به‌دست نخواهیم آورد.
شاید زیاد خوشایند نباشد که بخواهیم مار را الگوی خود قرار دهیم ولی شاید همین یک جمله سبب شود این‌بار در برخورد با مشکلات، مقاومت بیشتری کرده و نتیجۀ بهتری بگیریم.
کافیست این جمله را به ذهن بسپاریم و هر زمان که در شرایطی سخت بوده و یا به مشکلی برخوردیم به خود بگوییم: فراموش نکن که مار، نیم ساعت پس از قطع‌شدن سرش، می‌تواند نیش بزند!
خود بنده با یادآوری این جمله انرژی زیادی گرفته و تحملم بیشتر می‌شود، من انسانم و قطعاً باید مقاومت بیشتری از خود نشان داده و رفتارهایم را کنترل و یا تغییر دهم، اگر برای من، آماج و آرزوهایم مهم و ثمین است پس باید توانم را بالا برده و پافشاری کنم.
به این نکته توجه کنید که خداوند یاور و همراه تلاش‌گران است. وقتی می‌بیند کسی برای دست‌یابی به آرمان‌هایش در تکاپو بوده و ایستادگی می‌کند او نیز به کمکش می‌آید و دستش را می‌گیرد. البته ممکن است در ابتدا فقط نظاره‌گر باشد تا ما خودمان مسیر را طی کنیم ولی مطمئن باشید که در سخت‌ترین نقطه قبل از سقوط، دستمان را خواهد گرفت.
به این موضوع فکر می‌کردم که اگر یک مار بعد از این‌که می‌داند خواهد مُرد، باز هم به فکر نیش زدن می‌باشد؛ یعنی نمی‌خواهد بازنده باشد، حتی اگر بمیرد نمی‌خواهد بی‌نتیجه برود پس یا آسیب می‌رساند یا تمام تلاش خود را می‌کند.
کم نیار!
چرا برخی از انسان‌ها زود خسته می‌شوند؟ جا می‌زنند و استقامت کافی در برابر سختی‌ها ندارند؟ چرا می‌ترسند یا در صورت مشاهدۀ خطر، کنار می‌کشند؟ مار را در رسیدن به اهدافتان سر لوحه قرار دهید. تا زمانی که نفس می‌کشید برای هدفتان تقلا کنید، جدیت داشته باشید. شما هزاران‌بار فرصت زندگی ندارید؛ همین یک‌بار است، حق ندارید این یک‌بار را به آسانی از دست بدهید برای هر لحظۀ این زندگی باید بجنگید تا زمان از دست نرود و بتوانید به خواسته‌هایتان رسیده و زندگی دل‌خواهتان را نفس بکشید. تا روزی که تیرتان به هدف نخورده ادامه دهید، لحظه‌ای که به غایت خود رسیدید آن موقع استراحت کنید، لذت ببرید، به آرامشتان بنگرید و از خود به‌خاطر صبر و شکیبایی‌تان قدردانی کنید.
برای مقابله با مشکلات لازم است که اراده‌ای محکم داشت. کسانی که عزم و اراده‏‌شان سست است، از سختی‏‌ها فرار می‌‏کنند ولی کسانی که عزم‏شان راسخ است، معضلات و مصائب از آنها فرار می‏‌کند.
امام علی دربارۀ رسول‌اکرم می‏‌فرماید:
«غیر ناکل عن قدم و لا واه فی عزم: حتی یک قدم به عقب برنگشت و اراده او سست نشد»
دانشمندی می‏‌گوید: «کسی که اراده‌‏اش قوی باشد، کل جهان را طبق خواست خودش درمی‌‏آورد»
کسی که اراده‏‌اش قوی باشد، شداید و گرفتاری‏‌ها را به فرصت‏‌ها تبدیل می‏‌کند و آنها را پله‏‌ای برای پیشرفت قرار می‌‏دهد.

مخدر اهداف سوز را بخوانید!

مقاومت، مقاومت، مقاومت!
شاید در مسیر زندگی حرف‌های زیادی بشنوید، سنگ‌ها و موانعی که سر راهتان است ممکن است بسیار بزرگ و سنگین باشند، شاید تا رسیدن به آرمانتان مسیر طاقت‌فرسایی را پیش‌رو داشته باشید ولی بایستید و مقاومت کنید، صحنه را ترک نکنید، اجازه ندهید ضعف و ناامیدی بر شما غلبه کند، اشتیاق را در وجودتان زنده نگه دارید و هر ثانیه به لحظات موفقیت خود فکر کنید.
یک راند دیگر مبارزه کن…
وقتی پاهایت چنان خسته‌اند که به زور راه میروی!
یک راند دیگر مبارزه کن…
وقتی بازوهایت چنان خسته‌اند که قدرت گارد گرفتن نداری!
یک راند دیگر مبارزه کن …
وقتی که خون از بینی‌اَت جاریست و چشمانت سیاهی می‌رود و
 چنان خسته‌ای که آرزو می‌کنی تا حریف مشتی به چانه‌ات بزند و کار را تمام کند
یک راند دیگر مبارزه کن و به یاد داشته باش:
مردی که همواره یک راند دیگر مبارزه می‌کند
هرگز شکست نمی‌خورد…                               «جیمز کوربت»
شادی بعد از گُل را همگی دیده‌ایم، برنامه‌ریزی کنید که بعد از رسیدن به خواسته، چگونه شادی خواهید کرد. برای آن روز لحظه‌شماری کنید و مطمئن باشید شما می‌توانید به هر آن چیزی که می‌خواهید، دست یابید چرا که پیروزی لایق آنانی است که تصمیم بگیرند زندگی را هدف‌مند دنبال کرده و زیبایی‌ها را خلق کنند.
مار تا دیروز در ذهنم فقط یک خزنده بود، اما اکنون به استقامتش فکر می‌کنم و به این درجه از قدرت و تلاش، آفرین می‌گویم.
این‌بار هم از مار آموختیم، از یک موجود زندۀ دیگر یاد گرفتیم تا پای جان بایستیم و شکست را نپذیریم، شاید در لحظۀ آخر ورق برگشت…
پس جوری تلاش کن، به گونه‌ای در مقابل سختی‌ها بایست و طوری به موفقیت برس که وقتی سرت را روی بالش می‌گذاری آرامش خیال را حس کرده و از خودت راضی باشی، رضای از خودت را اولویت زندگی‌ات قرار بده، تو باید از لحظه‌لحظۀ اقداماتت احساس خشنودی و سربلندی داشته باشی، وقتی برای ساختن زندگی‌ات در تکاپویی پس تو بهترین خودت هستی!