راه جذب زنان
راه جذب زنان – چیزی که همۀ زنان از مردان می‌خواهند
جولای 30, 2018
زنان
رویای بزرگ
جولای 31, 2018
اسرار دل‌ربایی

اسرار دل‌ربایی

اسرار دل‌ربایی
اسرار دل‌ربایی چیست؟ چرا هماهنگی این‌قدر در بهبود روابط با زنان جواب می‌دهد؟ زن‌ها مردانی را می‌خواهند که وقتی به آن‌ها نیاز دارند، به آن‌ها دل بدهند. آن‌ها مردهایی را می‌خواهند که به آن‌ها علاقه دارند و نگرانشان هستند. زنان نیاز دارند احساس کنند مورد احترام هستند، حرفشان شنیده می‌شود و پیوند عاطفی دارند. حال قبل از اینکه توی سر خودتان بزنید، به معادلۀ منطقی پایین نگاه بیندازید.
صفتی که زن‌ها از همه بیشتر دنبالش هستند: قابل اعتمادبودن
اعتماد به‌وجود می‌آید با: ارتباط عاطفی
ارتباط عاطفی ایجاد می‌شود با: هماهنگی
بنابراین، هماهنگی عاطفی = قابل اعتمادبودن
اما شما کجا می‌توانید یک سبد هماهنگی بخرید؟ نمی‌توانید. اما می‌توانید آن را یاد بگیرید. پیچیده نیست. موشک قرار نیست هوا کنید. چند مورد بیشتر ندارد.
توجه: وقتی نیاز است، تمام توجه‌تان را بدهید. یعنی اگر قرار است زنی با شما حرف بزند بازی را قطع کنید، موبایلتان را کنار بگذارید و با حرکت‌تان نشان دهید که به او و حرفی که می‌خواهد بزند اهمیت می‌دهید؛ حتی اگر مربوط به اتفاقات جزئی طول روز یا چیزی باشد که فکر می‎‌کنید بی‌اهمیت است، ولی باید بدانید برای او اهمیت دارد و در واقع درخواست یک ارتباط است. اگر قرار ملاقات دارید، تمام حواستان را به آن خانم بدهید. به در و دیوار نگاه نکنید، زن‌های دیگر را ورانداز نکنید، به دوست و رفیقتان موقع شام پیامک ندهید، توجه مساوی است با عاطفه. توجه در نهایت نحوۀ ابراز عشق است. اسرار دل‌ربایی را رعایت کنید.
چرخش به سوی او: این یک استعارۀ سخت یا عبارتی بسیار جدید نیست. از نظر فیزیکی به سمت یار خودتان بچرخید. زنان صمیمیت را مساوی صحبتی می‌دانند که چهره به چهره و رودررو است. دکتر هلن‌فیشر، انسان‌شناسِ دانشگاه روتجرز، می‌گوید: «مردان صمیمیت را در بازی یا کار کردن در کنار هم معنا می‌کنند. نگرش آن‌ها به صمیمیت به دوران پیش از تاریخ برمی‌گردد: نیاکان ما را تصور کنید که پشت یک بوته جمع شده‌اند و به یک بوفالو در حال عبور، به امید آنکه از پا دربیاید، خیره شده‌اند. آن‌ها هنگامی که با دشمنانشان مواجه می‌شوند در کنار دوستانشان نشسته‌اند.»
نکتۀ مهم: به‌جز زمانی که شما و همسرتان می‌خواهید یک بوفالو را بگیرید، هروقت با او حرف می‌زنید به سمت او بچرخید.
درک: مهم نیست او چه می‌گوید، هدف فقط درک گفته‌هایش است. این درک با سؤال کردن ایجاد می‌شود. اگر همسرتان در حال شکایت از بهترین دوستش است به او راه‌حل ندهید، تلاش نکنید حواسش را از موضوع پرت کنید، به این فکر نکنید که چطور موضوع را سروسامان بدهید، مسخره‌بازی درنیاورید و مشکل را کوچک جلوه ندهید. از او بپرسید چه احساسی دارد و این موضوع برای او چه معنایی دارد. در اینجا هماهنگی به این معنا نیست که بگویید: «آره، درک می‌کنم»، بلکه باید علاقۀ خود را نشان دهید و تلاش کنید تا بفهمید چرا این مسئله برای او مهم است. فرقی نمی‌کند که او از مادرش شاکی باشد، از دوستش قطع امید کرده یا از دست شما عصبانی باشد، هدف شما باید درک کردن او باشد.
گوش کردن غیردفاعی: اگر شما به او توجه داشته باشید، از لحاظ فیزیکی به سمت او چرخیده‌اید و در تلاشید او را درک کنید؛ تا اینجا درست آمده‌اید و خود را در مسیر گوش دادن غیردفاعی قرار داده‌اید. این مسئله بالاخص زمانی بااهمیت‌تر می‌شود که طرفِ صحبت، شما هستید و او از دست شما ناراحت است. واکنش نشان ندهید. هیچ‌کس دوست ندارد مورد انتقام و حمله قرار بگیرد، اما نکتۀ کلیدی اینجاست که اگر شما مقابله‌به‌مثل کنید، بهانه‌تراشی کنید، توجیه کنید یا بحث کنید، فقط دارید انتقاد بیشتری را به جان می‌خرید. وسط حرف او نپرید و فراموش نکنید که هر احساسی برای شخصی که آن احساس را دارد، واقعی است. به‌هرحال با واکنش‌های او و آنچه او واقعیت می‌پندارد موافقت کنید، احساسات او در آن لحظه برای او واقعی هستند. شما فقط باید گوش کنید تا او آن‌ها را بیان کند. شما دو گوش و یک دهان دارید تا دو برابر آنچه می‌گویید بشنوید.برخی مردانِ دانا به این جمله توجه کردند. نمی‌توان به این یافته‌ها که ما در آزمایشگاه به آن رسیدیم، بی‌توجه بود. مردهایی که توانستند خشمشان را جمع و جور کنند (به عبارت دیگر خودشان را آرام کنند و واکنش افراطی نشان ندهند) مردهایی بودند که روابط خوبی داشتند.
همدلی: همدلی مثل این است که دو ذهن با هم تله‌پاتی داشته باشند. آهای شمایی که فکر می‌کنید چون یارتان را کاملا درک می‌کنید پس همدلی هم دارید، کمی بیشتر  فکر کنید. درک کردن یک کار عقلانی است، درحالی که همدلی یک کار عاطفی، تلاش کنید آنچه را یک زن احساس می‌کند، بدون توجه به اینکه از نظر شما منطقی هست یا نه، احساس کنید. سرنخ در عواطفی است که او ابراز می‌کند. چطور می‌توانید این کار را انجام دهید؟ می‌توانید از خودش بپرسید چه احساسی دارد. می‌توانید از زبان بدنش بخوانید (آیا دست‌بسته است؟ آیا منقطع نفس می‌کشد؟ آیا صورتش قرمز است؟ این‌ها همه علامت‌هایی هستند که نشان می‌دهند احتمالاً عصبانی است). اجازه بدهید بداند که برای احساس او ارزش قائل هستید و اینکه می‌توانید درک کنید چرا این‌گونه احساس می‌کند. ما قصد نداریم با ذکر جزئیات علمی توضیح بدهیم که چرا این کار مؤثر است، ولی همین قدر می‌گوییم که قسمت عاطفی مغز وقتی احساس می‌کند با شخصی دیگر در ارتباط است و تنها نیست آرام می‌گیرد. همدلی‌تان را نشان دهید. شفقت‌تان را نشان دهید. این مسئله به اینکه احساسات همسرتان درست است یا غلط، ربطی ندارد.
اگر قسمتی از شما فریاد می‌زند که «اگر این کار را بکنی، پررو میشه و او برنده میشه!» به‌خاطر داشته باشید هماهنگی با احساسات او به این معنا نیست که با هرچیزی که می‌گوید موافق هستید، بلکه فقط به این معناست که به او گوش می‌دهید و او را می‌فهیمد. ما به شما قول می‌دهیم اگر ابتدا این کار ا بکنید، گفت‌وگوی شما برای حل کشمکش‌ها به سمت و سوی بسیار بهتری خواهد رفت و جنگ‌و‌جدال کمتر و صمیمت بیشتری خواهید داشت، زیرا به‌جای اینکه از دست شما عصبانی باشد، احساس امنیت و شنیده‌شدن می‌کند؛ ازاین‌رو به حل مشکل با شما علاقه‌مند می‌شود و تلاش می‌کند آن را حل کند، بنابراین می‌توانید از لذت با هم بودن بهره ببرید.
هماهنگی یک مهارت است و مانند هر مهارتی با تمرین عملکردتان بهبود می‌یابد. پس تمرین کنید. با شریک زندگی‌تان، مادرتان، رفیقتان، رئیستان و سگتان هماهنگ شوید. این مهارت و فرایند ساده تعامل شما را با زنان اطرافتان عمیقاً تغییر می‌دهد و این به نوبۀ خود کل جریان قرار ملاقات شما را تغییر می‌دهد. اکثر مردان تلاش می‌کنند زنان را تحت تأثیر قرار دهند، دائم از خودشان حرف می‌زنند و در نهایت زنان را خاموش می‌کنند. این دقیقاً مخالف چیزی است که زنان می‌خواهند. به زبان ساده، گوش کردن اغواگرانه‌تر از حرف زدن است و پرسیدن سؤال اغواگرانه‌تر از اطلاعات دادن. در واقع، مجذوب او بودن اهمیت بیشتری دارد تا اینکه تلاش کنید او را مجذوب خود کنید.
همان‌طور که قبلاً هم گفتیم، اگر می‌خواهید رابطۀ شما با یک زن تداوم داشته باشد، او نیاز دارد بداند شما چه کسی هستید و نیاز دارد در کنار شما احساس امنیت کند. این از اسرار دل‌ربایی است. وقتی زن از شما طلب توجه می‌کند، وقتی او با احساس به سمت شما می‌آید و شما به احساسات او پاسخ می‌دهید، این قابل اعتماد بودن و امنیت عاطفی شما را نشان می‌دهد. اگر شما او را ساکت کنید، نادیده‌اش بگیرید یا به‌هرحال هماهنگ با او نشوید (بالاخص وقتی که ناراحت است)، نه تنها در کنار شما احساس امنیت عاطفی نمی‌کند، بلکه حتی احساس امنیت هم نمی‌کند تا خودش باشد.
یک زن به امنیت فیزیکی نیز نیاز دارد. در کودکستان همه یاد گرفته‌اند زدن دیگری کار درستی نیست؛ اما راه‌های دیگری هم هست که زن از نظر فیزیکی با شما احساس امنیت نکند ولی کمتر به چشم می‌آیند. مردان معمولاً از زنان، قوی هیکل‌تر و صدای‌شان بم‌تر و بلندتر است. اگر شما از صدا و سایزتان حتی به‌طور غیرعمدی برای ترساندن یا به کرسی نشاندن موضعتان استفاده کنید، زن در کنار شما احساس امنیت فیزیکی نخواهد کرد و نمی‌تواند به شما اعتماد کامل کند. ممکن است شب و روز در هماهنگی به سر ببرید، اما اگر از زور استفاده کنید هیچ‌وقت در بخش قابل اعتماد بودن یک قهرمان نخواهید بود.
منبع: اسرار دل‌ربایی

وبینارهای پژوهشگران‌موفق‌پویا رو دنبال کنید.

                                                                                                                                  ادامه دارد…